Close

Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

Przesiadujący sposób życia, niewielka ilość ruchu oraz nieodpowiednia postawa ciała całkowicie prowadzi do wielu bolączek kręgosłupa. Pośród pacjentów trafiających do gabinetu medycznego rehabilitantów, bardzo często mówi się o silnym, drętwiejącym rwaniu krzyża w sektorze lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wychodzi temu dylematowi naprzeciw jak również podpowiada parę przeróżnych metodyk, dzięki jakim, przypuszczalnie możemy opędzić się od codziennego rwania krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, tytułowana TENS. Wyróżniona taktyka rehabilitacyjna opiera się na przywieraniu do skóry dodatkowych elektrod w miejscu bólu, lecz oraz nie za każdym razem. Nadto, poprzez elektrody przepływa światło o średnim, czy też zogromniałym napięciu. Co zdobywamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Tak więc, energia aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, pobudza ukrwienie, a w związku z powyższym odbudowuje mięśnie jak również nerwy, a równocześnie je odpręża.

Poza tym ten manewr rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ekstra wartość, otóż motywuje układ hormonalny do wydzielania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a prościej mawiając zwykle umacnia nas w niezwykle dobry humor. Tak jak przywołano kilka słów temu ten gatunek rehabilitacji użytkowany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego a także ich pochodnych.

Uprzedza się również, iż tej metody rehabilitacyjnej przypuszczalnie nie można zaaplikować u osobowości z patologiami tętna serca jak również u osób z wszczepionymi rozrusznikami serca. W przypadku ludzi powyżej wymienionych można zaaplikować różnorakie metodyki rehabilitacyjne, na przykład ilustrując ćwiczenia ogólnousprawniające wykonywane na salce rehabilitacyjnej.

© 2019 ICT Warmia i Mazury | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.