Close

Poduszka profilowana – zapobieganie zachorowań

W sypialni spędzamy prawie połowę naszego życia, dlatego od tego jak i na czym leżymy zależy żywotność naszego kręgosłupa.

To kłamstwo, że miękkie, wypchane pierzem poduszki umożliwiają nam komfortowy i mocny sen. Zbyt niska i zbyt wysoka poduszka powoduje wzrost napięcia mięśni oraz poranne bóle kręgów szyjnych Odpowiednie ułożenie pleców podczas spoczynku jest bardzo istotne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób zapobiegania dolegliwościom bólowym i zwyrodnieniom kręgosłupa jest wybranie poduszki ortopedycznej, która pozytywnie wpłynie na odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne łagodzą dolegliwości bólowe kręgosłupa w trakcie odpoczynku, niwelują mrowienie rąk, rozmasowywują części ciała, które mają kontakt z poduszką, zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa, pozwalają na odpowiedni przepływ krwi, zmniejszają bóle głowy oraz odcinka szyjnego, zapobiega tworzeniu się zmarszczek na szyi.
Ukształtowanie poduszki wybieramy w zależności od pozycji, jaką zwykle przyjmujemy w trakcie snu. Poduszka winna być też dobrana na podstawie szerokości barku oraz ciężaru i wzrostu konkretnej osoby.

Dobra poduszka ortopedyczna cechuje się odpowiednim poziomem twardości. Celem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie szyi oraz rozluźnienie mięśni karku oraz ramion. Doskonałe wybrana poduszka pozwala na ułożenie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Istotny jest materiał bazowy, z jakiego wytworzona jest poduszka ortopedyczna. Najlepsze poduszki są wytworzone z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się ślimaczym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta tłumi wibracje, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem ciepła stając się bardziej miekką. Jeżeli zmienimy pozycję poduszka na nowo dopasuje się do ułożenia naszego ciała.

Należy wiedzieć o tym, że po zakupie poduszki możemy spodziewać się pogorszenia relaksu podczas spoczynku. Musimy się do niej przystosować co trwa mniej więcej od dwóch do kilkunastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest niezastąpiona w trosce o zdrowy i sprawnie działający kręgosłup.