Close

Poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna B4 jest bardzo istotnym elementem higieny pleców, ale w spełnieniu tej funkcji najistotniejsze jest idealne jej dobranie do indywidualnych potrzeb używającego.
Przy odpowiednim wyborze, profilowane poduszki, nazywane też poduszkami ortopedycznymi stanowić powinny najlepsze podparcie dla kręgosłupa na odcinku szyjnym w trakcie wielu godzin snu.

Decydując się na poduszkę ergonomiczną trzeba zwrócić dużą uwagę na jej wysokość. Ludzie śpiący w pozycji bocznej o nie zbyt szerokich ramionach powinni kupić poduszkę niższą niż osoby o ramionach bardziej postawnych. Osoby śpiące w pozycji na wznak powinny korzystać z poduszek niższych, niż osoby zasypiające na boku. W położeniu na wznak idealnie wykazują się poduszki ortopedyczne z podcięciem po środku, które znakomicie stabilizują głowę. Istotny problem pojawia się, gdy zasypiamy na brzuchu. Jest to pozycja najbardziej destrukcyjna dla kręgów szyjnych i w takim przypadku poduszka powinna być kategorycznie bardziej płaska i miękka. Śpiąc w pozycji na brzuchu nie powinno się korzystać z poduszek profilowanych, z wyłączeniem tych, które są przeznaczone właśnie do spania na brzuchu.

Oprócz kształtu oraz wielkości poduszki anatomicznej niezwykle ważny jest typ i jakość pianek wykorzystanych do jej wytworzenia. Poduszki ergonomiczne tworzone są najczęściej z pianek termoelastycznych (zmieniających swą giętkość pod wpływem temperatury – poduszki zapamiętujące kształt), z lateksu (materiał zebrany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych) oraz z zwykłych pianek poliuretanowych.

I tutaj pojawia się problem wykonania. Niestety nie drogie poduszki profilowane bardzo rzadko wykazują się odpowiednią elastycznością, zazwyczaj są zbyt twarde, i zamiast likwidować napięcia mięśniowe, wywołują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki anatomiczne, dobrze dobrane, zapewniają umięśnieniu szyi i ramion pełen relaks, polepszają jakość snu, likwidują chrapanie i likwidują dolegliwości w obrębie szyi i barków.

Kupno dobrze dopasowanej poduszki ortopedycznej niestety za każdym razem wiąże się z dużym wydatkiem i można uczciwie stwierdzić, że jest to ich jedyna wada.

Zobacz stronę producenta